گردش٩۴ هزار میلیاردی خرید اینترنتی در ایران

روزنامه اعتماد می‌نویسد : تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی از میزان تراکنش‌های شاپرک از حجم تجارت الکترونیکی در ایران حاکی از افزایش سهم تراکنش‌های اینترنتی در کشور است. بنا به گزارش بانک مرکزی میزان تراکنش‌های شاپرک در سال ٩۴ تا بهمن ماه به بیش از ٩۴هزار میلیارد تومان رسیده است ؛ رقمی که نسبت به کل تراکنش‌های انجام شده در شبکه شاپرک در سال ٩٣ نزدیک به ۴٢هزار میلیارد تومان افزایش

را نشان می‌دهد.

در همین حال آمارهای بانک مرکزی از تراکنش‌های شبکه شاپرک در بخش اینترنت حاکی از افزایش خریدهای اینترنتی است و نشان می‌دهد که میزان تراکنش‌های خرید اینترنتی در این شبکه به نسبت مدت مشابه سال گذشته افزایش قابل توجهی یافته است. این آمار نشان می‌دهد که کل تراکنش‌های ثبت شده در شبکه شاپرک در بهمن ماه به ٩۴٢٩٣٣٨٨٢ میلیون ریال و در دی ماه به ٨٧٣٧٩٠١٧۶ میلیون ریال رسیده که روال افزایشی را در پیش داشته است. در همین حال تراکنش‌های ثبت شده در فصل پاییز نیز نشان می‌دهد که حجم تراکنش‌ها هرچند در مهر ماه به رقم ٨۵٨١۶۶٧٨۵میلیون ریال رسیده بود اما در آخرین ماه پاییز به ٨١٠٧٩٠١٧۶میلیون ریال رسید که کاهش قابل توجهی داشته است.

در عین حال کارشناسان این حوزه معتقدند که برگزاری جشنواره‌های خرید اینترنتی که از سوی کسب و کارهای فعال اینترنتی در اسفند‌ماه سال جاری برگزار شده است می‌تواند حجم خریدهای اینترنتی را در پایان سال ٩۴ به رقم قابل توجهی برساند که می‌توان از آن به عنوان رکورد شکنی تراکنش‌های شاپرک یاد کرد؛ رکورد‌زنی که افسار آن در اختیار بخش خصوصی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *