سایت‌هایی برای مشاهده آمار بازدید کنندگان یک سایت

حتماً برایتان اتفاق افتاده که به سایتی برخورد کرده باشید و به عنوان یک فرد کنجکاو که باید تا جای ممکن از همه چیز سر در بیاورد، خواسته باشید آماری از بازدیدهای آن سایت داشته باشید. معمولاً صاحبان سایت‌ها خود از آمارگیرهای حرفه‌ای برای این کار استفاده می‌کنند. ولی عمومی نیست و من و شما نمی‌توانیم از اطلاعات آنها آگاه شویم. ولی سرویس‌های برخطی هستند که به هر کسی این اجازه را می‌دهند که کلیاتی از آمار یک سایت را به دست آورند. البته به دلیل اینکه آنها هم به صورت اختصاصی اقدام به جمع آوری اطلاعات از یک سایت خاص نمی‌کنند، امکان ایجاد خطا بسیار محتمل است.

در واقع، سایت‌هایی هستند که کارشان جمع آوری اطلاعات سایت‌های مختلف و دسته بندی آنها طبق یک قاعده‌ی خاص است. شاید از معروفترین آنها الکسا را بشناسید. ولی باید اشاره کرد که سایت‌های دیگری برای این منظور وجود دارند.

Alexa

عملکرد معروفترین سایت رتبه‌بندی سایت‌های اینترنتی با نرم افزاری است که روی مرورگر کاربران نصب می‌شود. به همین دلیل شاید آمار آن چندان صحت نداشته باشد. ولی یک معیار یکسانی از سایت‌های جهانی به ما می‌دهد. این سرویس محصول Amazon است. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، اطلاعات زیادی از سایت‌هایی که نشانی آن را وارد کردید را به شما می‌دهد. حتی اطلاعاتی راجع به سایت خودتان را می‌توانید از آن دریافت کنید. امروزه این سایت مرجع خوبی برای دریافتن از میزان محبوبیت سایت‌هاست.

alexa

دیدن آمار سایت با alexa

این سرویس به هر سایت یک رتبه‌ی عددی هم می‌دهد که هر چقدر کمتر باشد، نشان از میزان بازدید بالای آن است. به مرور که به میزان مطالب سایت خود اضافه می‌کنید، خواهید دید که این عدد کمتر خواهد شد.

Compete

Compete یک سرویس مفید دیگر برای دریافت اطلاعات از میزان بازدید یک سایت است. درست است که محدودیت‌های زیادی برای کاربرانی که ثبت نام نکردند وجود دارد، ولی در کل می‌توانید عکس‌ها را به صورت مستقیم روی رایانه‌ی خود ذخیره کنید.

compete

دیدن آمار سایت با Compete

Quantcast

در Quantcast شما گزینه‌هایی برای کم و زیاد کردنشان در اختیار دارید. اول از همه می‌توانید بازه‌ی زمانی را مشخص کنید که میزان بازدید را برای آن نمایش دهد. علاوه بر تمام اینها، اطلاعاتی نه چندان ناقص از نوع بازدید کنندگان مانند سن، جنس، میزان تحصیلات و … را هم نشان می‌دهد. بهتر است که خودتان به این سایت رفته و نشانی یک سایت یا سایت خودتان را وارد کنید تا اطلاعات مرتبط با آن را دریافت کنید.

quantcast

دیدن آمار سایت با Quantcast

Url Trends

این سایت هم رابط کاربری خوب و جذابی دارد و پس از دادن نشانی یک سایت، موارد را درون بخش‌هایی دسته بندی می‌کند که با کلیک روی هر عنوان از فهرست سمت چپ، اطلاعات آن بخش برای شما نمایش داده می‌شود. استفاده از این سرویس رایگان است، اما باید دقت کنید که به مانند دیگر سامانه‌ها معمولاً یک حساب حرفه‌ای هم دارد که برای استفاده از آن باید پول پرداخت نمایید. ولی تا زمانی که اطلاعاتی به این خوبی از یک سایت را به شما نشان می‌دهد، نیاز به این کار نیست. در عکس پایین میزان بازدید از مکان‌های مختلف برای یک سایت را مشاهده می‌کنید.

urltrends

دیدن آمار سایت با urltrends

این چند مورد از بهترین‌های وب برای پیگیری بازدیدهای یک سایت بودند. مطمئناً سایت‌های بیشتری هم وجود دارند که شما از آنها خبر دارید. می‌توانید آنها را در قسمت نظرات با دیگران به اشتراک بگذارید. باز هم دقت کنید، که اگر می‌خواهید آمار دقیقی از سایت خودتان به دست آورید، باید از یک آمارگیر اختصاصی استفاده کنید که کدی را به شما می‌دهد تا درون سایت خود بگذارید. در این صورت آمار تا جای ممکن دقیق است. امیدوارم این سرویس‌ها برای مشاهده آمار بازدیدکنندگان یک سایت مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *